Перейти до основного контенту

FAQ: Найчастіші питання щодо бластерів NERF

Хлопчики різного віку люблять бластери. Саме тому, у рекомендованого  для бластеров Nerf віку, немає верхньої межі.

Нижня межа, для кожного бластера, вказана в картці товару.

 1. Для більшості серій це – 8+.
 2. Але є серії-виключення з правил. Наприклад, бластери серії Rival, розраховані на підлітків і навіть дорослих нерферов. Снаряди – кульки більш щільні і мають високу швидкість при вильоті, тому рекомендований вік для бластерів серії від 14 років.
 3. Але і дошкільнят не обійшли увагою. Нова серія Nerf Nitro, – бластери, які стріляють маленькими гоночними автомобілями, прості у використанні і розраховані на дітей від п’яти років.
 4. Більшість водних  бластерів Super Soaker мають рекомендований вік: від 6-7 років.

Бластери всіх серій Nerf безпечні і використовують м’які боєприпаси, але чи підійде бластер для вашої дитини, – вирішувати вам.
І якщо ви все-таки вирішили придбати бластер для дитини молодше рекомендованого віку, то вам необхідно звернути увагу ще й на вагу бластера, і простоту використання. Деякі компактні бластери мають настільки жорсткий спуск, що дитина 6-7 років не впорається.

У той же час великі автоматичні бластери, більш прості у використанні, так як стрільба з нього не вимагає зусиль.

Вага, розмір бластера зазвичай  зазначені в описі бластера і ці параметри  можна проаналізувати для прийняття рішення.

На жаль,  бластери іноді можуть  зажовувати стріли. Головна причина зажовування – використання деформованих стріл.

У деяких бластерах є навіть  віконце для витягання застряглих стріл.

Кілька простих правил допоможуть уникнути, або принаймні скоротити кількість таких «осічок»:

 • Перш за все, не використовуйте деформовані стріли (раніше жовані, погризені собакою, неоригінальні, старі і ті що  втратили щільність)
 • Завантажуйте в магазин (якщо він є) ту кількість стріл, на яку він розрахований. В деяких обоймах можна завантажити на 1-2 стріли більше, але зазвичай такі експерименти завершуються  деформацією стріл.

Більшість автоматичних бластерів  має спеціальне віконце для усунення стріл, що застрягли. Щоб дитина при працюючому моторі бластера, не засунула туди пальця, в цьому віконці встановлений датчик, який блокує мотор, якщо воно нещільно закрито. Причому досить навіть невидимої для ока вузенької щілинки.
Тому, якщо бластер не запуститься, перш за все, потрібно переконатися, що це віконце закрито: пару раз відкрийте і щільно закрийте цю кришку.
Така ситуація може виникнути в бластерах: Nerf Fortnine AR- L, Nerf Revoltinator (віконце в них розташоване збоку), Nerf Stryfe, Nerf Ultra One та інших автоматичних бластерах.
Ну і друга, на жаль, нерідка причина – елементи живлення розряджені і не можуть запустити мотор.

Хоча існує маса різновидів стріл Nerf, насправді основних типів боєприпасів не так і багато. Це стріли стандартного розміру (підходять для більшості бластерів і серій), стріли більшого розміру (для бластерів серії Mega), кульки високої щільності (для бластеров серії Rival), ракети і дротики. Але якщо ви бажаєте використовувати дротики чи ракети, врахуйте, що для цього вам буде потрібен певний тип бластера, що стріляє цими боєприпасами. Фактично більшість бластерів, арбалетів і луків Nerf стріляють стандартними стрілами. Практично всі бластери серії N-Strike, Zombie Strike, Doomlands 2169, Modulus, використовують саме стандартні стріли Nerf. Є багато різновидів стріл стандартного розміру: декоровані, ті що світяться в темряві, з присосками, з липучками, Accustrike.

Стріли з присосками – просто мають здатність прилипати до будь-якої гладкої поверхні, декоровані – мають різне забарвлення і принти. Декоровані стріли зручно ідентифікувати і збирати після бою. Сяючі – виглядають дуже ефектно при низькій освітленості або в темряві. Стріли серії Accustrike – мають спеціально розроблений «нарізний» накінечник для більш точної стрільби.

Більшість бластерів Nerf не потребують будь-яких батарей, оскільки вони механічні, але є винятки – автоматичні і напівавтоматичні бластери. Вони мають двигун з живленням від батарейок. У кожній картці товару, ви знайдете тип бластера, кількість і (в разі необхідності) тип необхідних батарейок.
Крім цього, є кілька механічних бластеров Nerf, які вимагають батарейки для живлення модулів або просто – підсвічування. Стріляти з таких бластерів, ви можете без елементів живлення, але якщо захочете використовувати функції бластера по максимуму, – без батарейок не обійтися.

В цілому, механічні бластери Nerf практично безшумні. Набагато більший шум видають нёрфери, під час «боїв». Ваш бластер видає деякі звуки: клацання та хлопки.

Стріли Mega, наприклад, мають характерний свист в польоті, але, будьте впевнені, – ці звуки не турбуватимуть оточуючих.

Якщо рівень шуму для вас важливий, просто уникайте найбільш гучних – автоматичних бластерів.

Для цього вам буде потрібно контролювати стан ваших стріл:

 • Заряджайте бластер тільки відповідними боєприпасами, стрілами Nerf виробництва Hasbro.
 • По друге, переконайтеся, що ваші стріли не деформовані.
 • Не кидайте стріли, щоб уникнути намокання, ізолюйте їх від несприятливих погодних впливів.
 • Відразу вивчіть інструкцію і намагайтеся правильно, не заминаючи, заряджати стріли в обойми і барабани бластера.
 • У деяких бластерів є відсік для вилучення  стріл, що застрягли. Відкинувши кришку, ви легко зможете витягти застряглу стрілу.

Обойми для бластерів Nerf випускаються на 6, 10, 12, 18 стріл. Вони призначені для швидкої перезарядки бластеров. Найважливішою їх перевагою є те, що всі вони взаємозамінні, і підходять для будь-якого бластера з Clip System. Так що, при бажанні, ви можете замінити обойму, яка поставлялася з вашим бластером на більш ємний магазин або навіть барабан.

Якщо ви хочете просто отримати пораду, який з бластерів Nerf, ми рекомендуємо як найточніший, то на сьогоднішній день наша рекомендація – Nerf Rival Apollo.

Але в Nerf-війнах точність не завжди актуальна. Це питання виходить на перший план тільки в однозарядних бластер або бластерах, розрахованих на невелику кількість стріл.

В цьому випадку вам буде потрібно знати, що:

 1. Точність бластера сильно залежить від зовнішніх чинників (стріл, вашого «пильного» ока).
 2. Треба врахувати, що бластери, розроблені для більш юних нерферів не планувалися як «суперточні».
 3. Навіть якщо ви досвідчений нерфер, з новим бластером вам необхідно просто «пристрілятися».
 4. Якщо ви плануєте використовувати аксесуари, що підвищують точність (приціли, тактичну рукоять і т.п.), обов’язково попрактикуйтесь перед боєм з ними, звикаючи до збільшеної ваги бластера та зміни його балансу.
 5. Тримайте свої боєприпаси в порядку, вчасно купуйте змінні упаковки стріл. Для гарної точності стріли повинні бути якомога більш однаковими (за вагою, розміром і формою).
 6. Поліпшити точність, можна і купуючи  найбільш точні стріли з «нарізним» наконечником – стріли Accustrike.
 7. Не забувайте, що є деякі аксесуари, для збільшення точності. Це подовжувач ствола, приклад, тринога або приціл.
 • Напівавтоматичний бластер – бластер, який при натисканні на курок, вистрілює тільки один снаряд. Перевантажується бластер автоматично, але стрілок повинен для кожного пострілу натискати курок.
 • Автоматичний бластер – бластер, в якому при натисканні і утриманні курка, механізм перевантажується і випускає наступний снаряд до тих пір, поки не буде відпущено курок або в обоймі не закінчаться боєприпаси.

Питання важливе, хоча особливих труднощів виникнути не повинно. Усі магазини у бластерів Nerf N-Strike стандартні, і заряджаються однаково. При купівлі будь-якого бластера з магазином, просто зверніть увагу дитини, навчіть, як правильно заряджати магазин. А робити це потрібно – збоку. Заряджати патрони зверху не рекомендуємо (найчастіше діти саме так і роблять), при такому способі з часом, стріли деформуються і згодом – можуть зажовуватися бластером.

Тактичний жилет Elite, випускається в одному універсальному розмірі. Розрахований він на дітей, але завдяки регулюванням (ремінець для регулювання ширини по талії), може підійти і дорослому (розмір XS).

По другому питанню можна сказати, що жилет розроблений спеціально для серії Elite і сумісний з серіями N-Strike. Але так як стрічки – утримувачі стріл еластичні, вони можуть утримувати і стріли Мега. Але щоб уникнути заломів і деформації стріл, ми рекомендуємо не тримати їх в ньому після гри довго.

При цій компоновці затвор, ударний механізм і магазин (в разі наявності) знаходяться позаду курка.

Компонування «буллпап» робить бластер більш компактним. У зброї істотно скорочується загальна довжина без зміни довжини ствола, таким чином отримуємо компактність, без втрат в точності і дальності стрільби.

Так. Всі аксесуари Nerf (всіх серій, що використовують в якості боєприпасів стандартні стріли Nerf) підключаються до одного з трьох типів кріплення:

Точка кріплення приклада (Nerf Stock Attachment Point). У реальній зброї, приклад дає значну стабільність при стрільбі, полегшує стрільбу за рахунок поглинання віддачі. Незважаючи на те, що у бластерів Nerf, не буває сильної віддачі, приклади спрощують прицілювання, роблять більш комфортним  саме утримання бластера. Деякі приклади мають додаткові функції: утримувачі для стріл, ракет.

Точка кріплення подовжувача ствола (Nerf Barrel Attachment Point). Подовжувачі ствола – аксесуари, що підвищують точність стрільби. Крім цього, вони додають бластерові необхідної для рольових ігор, реалістичності. Деякі подовжувачі ствола самі мають точку кріплення, що дозволяє приєднати до бластера відразу декілька насадок!

Тактична планка Nerf Більшість бластерів Nerf мають тактичні планки зверху.

Невеличкі бластери (наприклад, Hammershot) не мають ні точки кріплення подовжувача ствола, ні кріплення для приклада, але маючи тактичну планку, сумісні з усіма стандартними прицілами, ліхтариками, лазерними прицілами, щитами серії N-Strike. Всі ці аксесуари крім основної своєї функції змінюють зовнішній вигляд вашого бластера, дозволяють створити “суперзброю”.

Наявність тактичних планок і можливість кріплення ствола і приклада обов’язково вказуються в описі на нашому сайті. Купуючи бластер, переконайтеся, що в ньому є необхідні для вас опції.

Бластер розрахований на трюки з важелем, тому всі «слабкі» місця важеля всередині пластику містять метал.

Так що ви можете не хвилюватися, важіль витримає всі ваші експерименти.

Rival Zeus може стріляти Мега стрілами. Такі експерименти проводилися. Однак така гра не має сенсу – в обойму потужного напівавтоматичного бластера вміщується всього три Мега стріли. У нерф-боях краще використовувати стандартні боєприпаси Rival.

Як зазначено у всіх наших описах, назва більшості бластерів серії Rival – це ім’я одного з богів грецької міфології.
Римські цифри в кожному імені вказують на рік випуску бластера. Так, наприклад, Apollo (XV = 15), був випущений в 2015 році.
Нехай вас не дивує буква M перед римськими цифрами в назвах деяких бластерів. Вона від англійського слова «Motorized» і вказує на наявність в бластері мотора. Тобто є тільки в автоматичних бластерах. У механічних бластерах букв перед римськими цифрами немає.
Напевно ви вже здогадалися, що більш звичні арабські цифри – вказують ємність обойми бластера: 700 – сім кульок, 4000 – сорок, 3000 – тридцять.

Головна перевага бластерів Nerf – безпека і нерферів, і оточуючих. У реальних боях Nerf Rival, було перевірено, що і стріли, і м’які кульки-боєприпаси Rival не заподіють шкоди, і набагато безпечніше іншої іграшкової зброї, наприклад, paint ball кульок. Але бластери Rival створювалися як забава для старшої вікової групи: підлітків і навіть дорослих: потужні, скорострільні, точні. Для стрільби знадобляться сильні і міцні руки, сама стрільба потребує від дитини значних зусиль (навіть компактний Apollo з великою рукояткою). Але деякі, вважають, що зі стрільбою з бластерів Rival впораються і семирічні діти, але під наглядом дорослих і з захистом для очей.
Маски для обличчя Rival, будуть необхідні і дорослим вони зможуть забезпечити захист рота, очей і носа. Попадання в обличчя не болісне, але  викликає неприємні відчуття.

Барабан на Surgefire постачається окремо і вимагає попередньої збірки. При підготовці бластера, він встановлюється, фіксуючись на бластері. Завантаження стріл не передбачає вилучення барабана.

Ми не радимо повторно виймати барабан. Але при необхідності це можливо. Існує отвір на передній частині корпусу барабана, який може допомогти в цьому. Вставте в отвір викрутку і натисніть на неї, одночасно, витягуючи барабан з бластера.

Бластер Інфінус безумовно крутий і виправдає ваші очікування!

Для нерферів-новачків дуже важливо розібратися, і тільки потім приступати до гри.

Для чіткої, безпроблемної гри, з бластером Infinus, важливо переконатися, що виконано наступне:

 • Батареї правильно орієнтовані, як показано в інструкції і в батарейному відсіку.
 • Барабан повністю встановлений в бластер. Для цього, при установці ви повинні почути звук «КЛАЦ».
 • Стріли повинні бути встановлені пластиковими головками до ствола.
 • Засувка відсіку для вилучення стріл в разі застрягання, повинна бути повністю закрита.
 • Коли ви натискаєте на спусковий гачок, ви повинні почути звуковий сигнал ДО того, як кулі будуть випущені. Існує певний звук, який вказує, що бластер працює.

У разі обережного поводження зі стрілами і виконання всіх правил, проблем з бластером не виникне.

Режим Slam Fire (також режим швидкого вогню, режим безперервної стрільби) – дозволяє в деяких бластерах запускати стріли з більш високою швидкістю стрільби. При наявності такої функції в бластері (це вказується в описах на нашому сайті), ви маєте вибір:

 1. Стріляти зі звичайною швидкістю, зводячи затвор і потім натискаючи курок.
 2. Стріляти з більш високою швидкістю: натисніть курок, і утримуючи його, рухайте ручку затвора так швидко, як зможете. Саме пропуск натискання курка для кожного пострілу і дає виграш часу, при цьому скорострільність бластера збільшується.
  Такий режим може зменшити дальність і точність стрільби, але він дуже крутий і це здорово для битв на невеликих відстанях. Тому функція “Slam Fire” є в багатьох бластерах, наприклад: Artemes XVII-3000, Brainsaw, Disruptor, FlipFury, Rampage, RotoFury, Rough Cut2х4, SurgeFire, Tri-Strike. Бластери Doominator і DoubleBreach фактично мають Slam Fire, але не рекламуються як такі.

Уникати стрільби «вхолосту» це одне з головних правил, яке допоможе збільшити термін служби ваших механічних бластерів.
Така гра завдає їм серйозної шкоди. Інтенсивна стрільба без стріл призводить до додаткового навантаження на пружину. І з часом може призвести до поломки.

Щоб Nerf прослужив вам довше, краще не заохочувати такі ігри,

Стріли звичайно ж не одноразові і при обережному використанні вони служитимуть досить довго.

Купувати нові потрібно в разі:

 • Більшість старих стріл втрачено (найпоширеніший випадок)
 • Стріли деформовані (притисли, погриз собака, тощо)
 • Бластер зажував стрілу (на жаль, таке буває і після цього стріли деформуються і “зажовуються” практично постійно)
 • Стріли втратили щільність, хоча і виглядають як нові. Стріли зроблені з м’якого спіненого матеріалу. Згодом їх щільність погіршується, через них починає проходити повітря і помпа бластера  вже не може виштовхнути стрілу.

Стріли зроблені з м’якого спіненого матеріалу. Згодом, вони зношуються, щільність матеріалу погіршується, через  стріли починає проходити повітря і помпа бластера вже не може виштовхнути стрілу.

Тому, якщо ви помітили, що стріли перестали вилітати – перш за все спробуйте замінити їх на новий комплект, висока ймовірність того, що це усуне проблему.

Середня дальність стрільби бластерів Nerf залежить від серії, наприклад, в серії N-Strike, бластери мали дальність до 20 метрів, але введення серії N-Strike Elite збільшило дальність до 22 метрів!
Якщо ж ви шукаєте бластери з ще більшою дальністю стрільби, зверніть увагу на бластери серії Mega. Діапазон бластеров серії – 27 метрів.
Варто відзначити, що всі ці діапазони заявляються Nerf, і за фактом можуть трохи відрізнятися, тому що погодні умови та інші фактори можуть вплинути на дальність стрільби.

Перш за все врахуйте, що кожен бластер має своє «завдання». Є бластери для ближнього бою, є бластери, що забезпечують приголомшливу скорострільність, відмінну дальність.

Перш за все, потрібно визначитися, до якої категорії належить ваш бластер. Можливо дальність це не його “коник”.
Що ж можна зробити?

Стріляючи, направляйте бластер під кутом 35-40 градусів.
Переконайтеся, що найнижча точка бластера знаходиться на відстані не менше 120 см від землі.
Не забувайте про зовнішні чинники, які можуть вплинути на дальність (сила і напрям вітру, дощ, сніг, тощо).
Перевірте стан стріл. Вони повинні бути без заломів, вм’ятин.
Якщо ви хочете досягти максимальної дальності автоматичного бластера, – обов’язково встановіть нові батарейки.

 

Кошик